Wszystkie zdjęcia na tym blogu są mojego autorstwa, nie zezwalam na ich kopiowanie, umieszczanie na innych blogach czy gdziekolwiek bez mojej wiedzy . Nie kradnę i nie chciałabym być okradana. Jeżeli wzoruję się na pracy innej osoby, poinformuję osobę zainteresowana i oznaczę ją pod zdjęciem.

piątek, 28 marca 2014

przesilenie wiosenne ?

Przez tą  nieszczęsną a może i szczęsną wiosnę (Ilonko przepraszam ) zupełnie na niczym nie mogę się skoncentrować. Do tego dochodzi stres, związany z sytuacją, która zdaje się nie mieć rozwiązania. Robótkowanie idzie mi bardzo,ale to bardzo opornie. Trochę tego, trochę tego. Nie mogę usiedzieć długo przy jednej robocie, więc skaczę tak sobie z jednej na drugą, jak ta pszczoła, która nie tak dawno wybudziła się z zimowego snu i jeszcze nie wie gdzie mordkę swoją włożyć. No dobra, poniosło mnie. Gabarytowo to raczej na trzmiela się nadaję :)
Dzierga się to, dzierga się tamto, wiklinowe papierowe koszyki poszły się bujać... Miałą być kura i kokoko kury nie ma. Wyplatałam dwiema rurkami ale jakoś tak mi się efekt końcowy nie podobał, że pozbyłam się głowy wraz z szyją i został łysy koszyczek, który jakoś teraz trzeba wykończyć. 
Udało się skończyć kilka małych wiosennych zawieszek, wyplatają się dwa ludowe wianki, ale z moim zapędem i skupieniem, to nie wiem czy na Boże Narodzenie raczej nie będą.
Pomarudziłam, a tymczasem widzę, że pojawiły się nowe obserwatorki :) Witam Was serdecznie na pokładzie :)

Tymczasem....

zawieszki z wiankiem i wiosennym ptaszkiem


z fikuśną kurką ko ko ko


 krótka zawieszka z ptaszkiem


krótka zawieszka z żonkilem


Kurki, ptaszki i kwiatuszki czekają jeszcze na zmontowanie, ale...... kto wie.... kiedy ? 


Dla niewtajemniczonych w produkcję ptaszków podaję szybki przepis.

1. Na MR robimy 3 oł i 11 słupków, zamykamy oś
2. 3 oł  + 1 sł., dwa słupki w każdym sł poprz rz (24), zamknąć oś
3. 3 oł + 1 sł, dwa słupki w każdym sł poprz rz, zamknąć oś
4. 3 oł, 2 sł w kolejnym sł poprz rz, 1 sł, 2 sł. 1 sł, 2 sł ...... do końca, zamknąć oś
Składamy na pół i łączymy rzędem półsłupków, a w miejscu dzióbka (dziób wkładam do środka) przerabiamy oczkami ścisłymi. 
Ptaszki można wypełnić watoliną lub pozostawić puste.

W przypadku kurki po złożeniu koła przerabiam zamiast półsłupków 1 oś, 2 oł. 1 oś, 2 oł .... do dzióbka (powstaje falbanka), później oś do końca. Na słupku nad dziobem robię grzebień wykonując 1 oś. 3 oł, 1 oś, 3 oł, 1 oś, 3 oł. 1 oś.

Dziób w zależności od wielkości: 5 oł, w pierwszym oczku od szydełka przerobić 1 oś, w kolejnym 1 ps, w kolejnym  ps narzutowy, w kolejnym 1  sł, 2 oł i zamknąć oś. Dziób wrabiam przez końcowe oczka łańcuszka

Jeżeli dziób ma być większy, zrobić 6 oł, przerabiać jak powyżej robiąc dodatkowo podw słupek i 3 oczka łańcuszka na końcu.12 komentarzy:

 1. Ależ narobiłaś oryginalnych wianków, aż miło popatrzeć na takie świeżynki i nowości .Tego mi trzeba ,bo lubię popatrzec na coś innego .A jeśli chodzi o przesilenie wiosenne to na pocieszenie Ci dodam ,że kiedyś minie haha,pytanie kiedy nastąpi to u Ciebie.U mnie była trochę inna przyczyna mego nieróbstwa,ale o tym nie będę pisać ,bo coś tam pewnie wiesz .Teraz już powracam do robótek i zaczęłam się pomalutku rozkręcać ,chociaż opornie mi to idzie.
  No i czekam na ten kubeczek bo strasznie jestem ciekawa co wymodziłaś,pewnie z krzeseł pospadamy na widok tego cuda.Buziole :)

  OdpowiedzUsuń
 2. dolaczam sie do obserwatorek ;) sliczne zawieszki, a ten zonkil jest po prostu slodki!

  OdpowiedzUsuń
 3. śliczne, ptaszyny naj,naj

  OdpowiedzUsuń
 4. Super :) Bardzo kreatywnie!

  OdpowiedzUsuń
 5. haha nie gniewam się,przyzwyczajona jestem;))
  Czasami trzeba pomarudzić,bo człowiekowi się lżej na wątrobie robi.
  Urocze,piękne są te zawieszki;)Ja ostatnio też na ludową nutę.
  Ptaszęta są słodkie ,więc fajnie,że dałaś opis,ale bosko by było,jakbyś pokazała od a do z;))
  Gdyby Ci się nudziło,a miałabyś w planie jeszcze jednego to chętnie łyknę zdjęcia z ich produkcji;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zabieram przepis na ptaszka bo bardzo mi się podoba ...i bardzo mi się podobają Twoje cudne zawieszki.Życzę wszystkiego dobrego i by poukładało się to co nie chce się układać :) Ina

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ładne te wianki z ptaszkami :) Takie urocze wiosenne drobiazgi.

  OdpowiedzUsuń
 8. cudne prace, a to co cudne wymaga czasu :) Zapraszam do mnie po wyróżnienie:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Oooo, jakie pomysłowe zawieszki:) do ptaszków się już kiedyś przymierzałam ale na tym stanęło:) może kiedyś uda mi się je w końcu zrobić bo bardzo mi się podobają.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne zawieszki - prześlicznie ozdobione te żonkile mnie urzekły :)
  Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwiązania sprawy, która myśli zaprząta :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ale super zawieszki martus wymodziłas. Takie wiosenne kolorowe, aż się pychol do nich śmieje. Nie wygląda mi to raczej na prześilenie wiosenne. Pozdrawiwam cieplutko i życzę udanego owocnego tygodnia.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kochana, wiem, co to są "uroki" przesilenia, ja jeszcze do siebie nie mogę dojść:) A zawieszki są przecudowne:)

  OdpowiedzUsuń